Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj ) Kanał IRC ·

5 Stron V  « < 3 4 5  
Reply to this topicStart new topic
Czarna Lista, Zgłaszanie "nominacji".
Mumix
post pon, 19 lip 2010 - 09:24
Post #81

YEAH!!! ; D
Grupa: Użytkownicy
Rare Candy: 0

Czy ty nie rozumiesz, że plagiat musi być ukarany? Z resztą nie będę tłumaczyć, bo Taika, Kirara i Nayia już wcześniej to opisały. To, że nie lubisz donosicieli, to już twoja prywatna sprawa, ale na forum są zasady i trzeba ich przestrzegać.

Ten post został edytowany przez Mumix: pon, 19 lip 2010 - 09:25
Go to the top of the page

+Quote Post
Niklas
post pon, 19 lip 2010 - 09:33
Post #82

Thunder, thunder, lightning ahead.

laugh.gif

To raczej złożenie doniesienia o popełnieniu przestępstwa, a nie donos, ale co mi tam... cool.gif Kakao zostanie sowicie wynagrodzony za swój trud, a innych zachęcam do dalszego "donoszenia" smile.gif

I EOT, jasne? Bo widzę, że do niczego to nie prowadzi.

--------------------
[center]user posted image
| YouTube || DeviantART |[/center]

+Quote Post
Chomiczek
post pon, 19 lip 2010 - 10:46
Post #83

Wróćmy do chomików, ok?

To jeszcze tylko ja, ok? biggrin.gif Wczoraj mnie nie było, bo burza.
Zainteresowało mnie zwłaszcza to, że nasz praworządny Tracey, startował na moda DO, gdzie wygłosił jakże płomienne przemówienie o warnach itp, a teraz on sam nie widzi problemu w plagiacie.

Poza tym tego wolframa jakoś można by ukarać! Bo swoją drogą ukraść pracę kogoś z forum, kto już dawno nie zagląda, a swoją pracę która znalazła się na wikipedii, no.

--------------------
user posted image

user posted image

Mój kolorek jako moda, to pomarańcz, żeby nie było jakiś wontów potem.

+Quote Post
Niklas
post pon, 19 lip 2010 - 10:54
Post #84

QUOTE(Chomiczek @ Jul 19 2010, 10:46 AM)
Zainteresowało mnie zwłaszcza to, że nasz praworządny Tracey, startował na moda DO

Nom, wspominałem o tym, lol.

Poza tym tego wolframa jakoś można by ukarać! Bo swoją drogą ukraść pracę kogoś z forum, kto już dawno nie zagląda, a swoją pracę która znalazła się na wikipedii, no.

Przecież został ukarany huh.gif
Ale nie no, jeszcze może jakby napisał, że opo nie jego, ale używa go, bo mu się spodobała historia, nic by nie dostał, a tak? xP

--------------------

+Quote Post
Qwest
post pon, 19 lip 2010 - 14:17
Post #85

Rare Candy: 3
Kontakt: ~ na pw ~

Pozwolą państwo, że ja też się wypowiem na ten temat? :)

Z góry mówię, że czytałam komentarze wybiórczo, więc przepraszam za ewentualne powtórzenie się, ale pewna wypowiedź naszego "obrońcy" mnie doszczętnie rozbroiła i musiałam, po prostu musiałam, ją skomentować.

napisałem tak tylko dlatego że nie lubię donosicieli i mam do tego powód

Jedno słowo: LOL.
Słoneczko ty moje, mam rozumieć, że gdyby ktoś Ci okradł mieszkanie, nie zgłosiłbyś tego na policję, bo to niby też "donosicielstwo"? Skoro już wszyscy ustaliliśmy, że plagiat jest przestępstwem, a Ty bronisz przestępcy, wnioskuję, że tak :) W takim wypadku tylko współczuć (bez obrazy).

Co do plagiatów, to ja rozumiem pod tym pojęciem (teraz mówię o twórczości pisanej) zerżnięcie fabuły. Karanie za podłapanie cudzego powiedzonka (ale użycie go na przykład w innym kontekście) uważam za bzdurę. Choć również są wyjątki, w których zerżnięcie fabuły jest akceptowane. Na przykład, jeśli ktoś pisze opowiadanie na podstawie "Harry'ego Pottera" lub innego bestselleru, ale nie zżywa przy tym bezlitośnie wszystkiego z prawowitego autora, "plagiat" jest dopuszczalny.
W wypadku Wolframa (czy jak mu tam) mieliśmy do czynienia z podwójnym plagiatem: fabuły oraz stylu pisania, więc kara jest jak najbardziej słuszna.

I jeszcze jedno, Tracey:
ale to nie ma nic wspólnego z Pokemonami

Po pierwsze: ma, bo Wolfram złożył podanie na grę o tematyce pokemonowej.
Po drugie: i co w związku z tym? Sugerujesz, że jeśli forum jest tematyczne (w tym wypadku o pokemonach), nie obowiązują na nim żadne reguły i każdy może robić co chce. Jeśli tak, to: Ha Ha.

--------------------

+Quote Post
Harley (Hejter)
post pon, 19 lip 2010 - 15:02
Post #86

Paul/Shinji
Grupa: Banned
Kontakt: GG: 637258

wy mnie nie rozumiecie ja naprawdę mam powód żeby nie lubić donosicieli

--------------------
user posted image

+Quote Post
Chomiczek
post pon, 19 lip 2010 - 15:05
Post #87

Wróćmy do chomików, ok?

QUOTE(Tracey Sketchit @ Jul 19 2010, 02:02 PM)
wy mnie nie rozumiecie ja naprawdę  mam powód żeby nie lubić donosicieli
[right][snapback]372215[/snapback][/right]

Wy mnie nie rozumiecie, nikt mnie nie rozumie, zaraz się potnę sad.gif Wiem Tracey mam to samo. Zły świat! Buuuuuuuu!! Wszyscy sa tacy wstrętni!

--------------------
user posted image

user posted image

Mój kolorek jako moda, to pomarańcz, żeby nie było jakiś wontów potem.

+Quote Post
Harley (Hejter)
post pon, 19 lip 2010 - 15:10
Post #88

Paul/Shinji
Grupa: Banned
Kontakt: GG: 637258

najlepiej już to skończę i wrócę do gry jaki to pokemon bo tam chociaż cos mi wychodzi i nikt mnie tam nie obraża

--------------------
user posted image

+Quote Post
Nayia
post pon, 19 lip 2010 - 16:01
Post #89

Pół-kobieta, pół-kot.
Grupa: MG
Rare Candy: 2

Na wielkiego Peruna! Zakończcie tę bezsensowną dyskusję, albo Was ukrócę o pewne części ciała (i wcale nie mam na myśli palców czy języków).

Wyjaśniłam na prywatach Tracey'emu, gdzie popełnił błąd. I ma cisza i spokój, zero pysków, albo zacznę strzelać z mojego karabinu warnowego, a wtedy oberwą niewinni. Jasne? ><

--------------------
Pokemon Parody - F4 56/59 rozdziałów zamieszczone
Następny rozdział: Rūno
Ostatni napisany rozdział: Brunon Brudno

Pokemon Black and White (tom 2)
Następny rozdział: 6. Wiedza kontra wiedza - wersja druga
Ostatni napisany: 8. Za śladami!

Hard Non-Evo Challenge
Gra: Random Red
Zasady:
* Można złapać tylko pierwszego pokemona na drodze.
* Absolutny zakaz ewolucji (tak do łapania, jak i w trakcie gry).
* Śmierć jest śmierć (utrata przytomności = pokemon wypada z gry).
* Użycie przedmiotów i ich ilość dowolna.
* W jednym sklepie zakupy robimy tylko raz.
* Wczytywanie save'ów dowolne.
* Save tylko w Centrum Pokemon.
* Gymy na raz (po wejściu do gymu trzeba go przejść, nie ma latania do Centrum Pokemon w trakcie).

Pokemon Parody - Yellow Version ZAKOŃCZONE

Alter Pokemon Parody 1/12 opowiadań napisanych
Opowieść Porucznika: 3/6 zamieszczona

+Quote Post
Niklas
post pon, 19 lip 2010 - 16:24
Post #90

Znaczy to mniej więcej tyle: EOT.
Każdy post dotyczący tej sytuacji napisany pod moim, skończy się warnem, jasne?

--------------------

+Quote Post
Niklas
post pon, 16 sie 2010 - 18:15
Post #91

Kolejny cynk:

Nick: Paula
Powód: plagiat historii
Przykład:
[link] - podanie Pauli u Kosto.
[link] - podanie Nathaly na PokeLazure.

Poszperałem trochę i jestem pewny, że to nie ta sama osoba (zresztą Paula miała na Lazurze swoje konto).
Czarna lista i banik.

--------------------

+Quote Post
Bulbinek
post czw, 21 kwi 2011 - 20:24
Post #92

Ja rozumiem wiele, ale dlaczego bulbadragosaur?
Grupa: Mod Globalny
Rare Candy: 1

Podanie Dark Haxa do Toma:
http://forum.pokemonpl.net/index.php?showt...ndpost&p=428511

Tekst niejakiego Nakashiego z innego forum (zwróćcie uwagę na charakter postaci):
http://www.pokemonchaos.rpgforum.pl/viewto...ghlight=#101814

Już napisałem do Dark Haxa, że wyrok może się jeszcze zmienić, jeśli do jutra udowodni mi, iż niejaki Nakashi jest nim. Patrząc jednak na fakt, że w kartotece ma już plagiat w dexach, myślę, że są na to marne szanse ^^...

--------------------

+Quote Post
Niklas
post czw, 21 kwi 2011 - 20:42
Post #93

No to poczekamy. Jak nie udowodni, machina terroru zadziała.

--------------------

+Quote Post
Tom
post czw, 21 kwi 2011 - 20:49
Post #94

Fochmistrz.

No nie no. A ja się dałem nabrac, że całkiem nieźle opisał charakter swojej postaci. Do wosku z nim! mad.gif

--------------------
QUOTE(Nayia)
a w kinder niespodziance miałam pierdolone puzzle... nienawidzę puzzli... co za pojebaniec wymyslil, zeby wkladac do kinder niespodzianek puzzle? chyba taki, co chce dzieciakowi spieprzyc dzien... przeciez gorsze byloby jedynie wylosowanie kinder niespodzianki bez niespodzianki :/

PS. Nayia lubi puzzle, ale nie uznaje za puzzle kawałka tektury z tandetnym obrazkiem, który każdy nawet mniej uzdolniony może sobie sam zrobić.

+Quote Post
Bulbinek
post pią, 22 kwi 2011 - 21:04
Post #95

24-godzinne ultimatum minęło, Dark Hax dostał warna + bana na tydzień i oczywiście ląduję na blackliście (gdyby ktoś wątpił, czy tydzień to nie za dużo - obiecałem mu, że jak sam się odpowiednio szybko przyzna, oszczędzając mi czekania, skrócę do trzech dni, ale się nie przyznał).

Ten post został edytowany przez Bulbinek: pią, 22 kwi 2011 - 21:11

--------------------

+Quote Post
Bulbinek
post śro, 27 lip 2011 - 13:05
Post #96

Podanie Rambosia:
http://forum.pokemonpl.net/index.php?showt...ndpost&p=448053

Podanie Nolfy sprzed jakiegoś czasu:
http://forum.pokemonpl.net/index.php?showt...ndpost&p=382652

Identyczne, tylko imiona i nazwiska zmienione biggrin.gif. Czyżbyś dlatego odpowiedziała mu "nie", Nayiu tongue.gif? Tak czy tak, Ramboś niniejszym otrzymuje niezbyt zaszczytne miejsce na blackliście i 10% warna (czy jakiś bananik będzie do tego, to niech Niklas zdecyduje tongue.gif).

Ten post został edytowany przez Bulbinek: śro, 27 lip 2011 - 13:10

--------------------

+Quote Post
Nayia
post śro, 27 lip 2011 - 13:11
Post #97

Pół-kobieta, pół-kot.
Grupa: MG
Rare Candy: 2

Szczerze mówiąc... nie, dlatego bo podanie było denne X'D Ale skoro tak, to mogę udać, że tak, właśnie dlatego ^ ^

--------------------
Pokemon Parody - F4 56/59 rozdziałów zamieszczone
Następny rozdział: Rūno
Ostatni napisany rozdział: Brunon Brudno

Pokemon Black and White (tom 2)
Następny rozdział: 6. Wiedza kontra wiedza - wersja druga
Ostatni napisany: 8. Za śladami!

Hard Non-Evo Challenge
Gra: Random Red
Zasady:
* Można złapać tylko pierwszego pokemona na drodze.
* Absolutny zakaz ewolucji (tak do łapania, jak i w trakcie gry).
* Śmierć jest śmierć (utrata przytomności = pokemon wypada z gry).
* Użycie przedmiotów i ich ilość dowolna.
* W jednym sklepie zakupy robimy tylko raz.
* Wczytywanie save'ów dowolne.
* Save tylko w Centrum Pokemon.
* Gymy na raz (po wejściu do gymu trzeba go przejść, nie ma latania do Centrum Pokemon w trakcie).

Pokemon Parody - Yellow Version ZAKOŃCZONE

Alter Pokemon Parody 1/12 opowiadań napisanych
Opowieść Porucznika: 3/6 zamieszczona

+Quote Post
Bulbinek
post sob, 24 maj 2014 - 17:00
Post #98

Przeanalizowałem sobie niejakiego Haru1, więc jedźmy :P:

1. Jakieś tam podanie i gra na Crystal Stories z 2012 roku:
Podanie: http://www.crystalstories.aaf.pl/zapisy-vt27,15.htm
Gra: http://www.crystalstories.aaf.pl/przygoda-...latku-vt240.htm

Istotny cytat z podania: I z góry chciałbym przeprosić, bo częstotliwość odpisów może nie być wysoka. Studiuje i czasem mam nieźle mieć dowalony następny dzień, więc muszę się uczyć z deczka więcej.

2. Jakiś tam niby ten sam Haru z innego forum:
Podanie: http://www.pokemon-crystal.aaf.pl/kp-haru-vt3655.htm
Gra: http://www.pokemon-crystal.aaf.pl/przygoda-haru-vt3672.htm

Podejrzewam, że już tu był jakiś plagiat, bo różnica jakościowa w pisaniu widoczna (a umiejętności pisania nawet po dwóch latach się ot tak nie traci), a wiek: 15 lat...

3. Zerknąłem se na GG z profilu Haru: tam ma niby... 12 lat, jeszcze lepiej.

4. Ale wszystko powyższe to nic, nie każdy szczerze podaje swój wiek. Tyle że...
"Wyglądasz mi na świetnego MG, poza tym chciałem pierwszy raz się sprawdzić w pokemonowej grze pbf :)"

Nooo... Gdyby Haru nie kręcił, to stanowczo nie byłby to jego pierwszy raz smile.gif.

A dodatkowo podam, że przeczytał moją PW z prośbą o zaliczenie testu antyplagiatowego (co wiem dzięki fajnemu bajerowi pozwalającego śledzić wiadomości). Dziwnym trafem zaraz potem zamilkł smile.gif. Cóż dodać? Witamy na Czarnej Liście tongue.gif.

Ten post został edytowany przez Bulbinek: sob, 24 maj 2014 - 17:01

--------------------

+Quote Post
Bulbinek
post pon, 20 paź 2014 - 19:55
Post #99

Niestety, kolejnym dopisanym pan Havok.

Jego podanie do Chaya:

CYTAT
Imię: Michael
Nazwisko*: Rogers
Wygląd postaci: Michael posiada śniadą cerę, blond włosy oraz zielone, błyszczące oczy. Na głowie nosi czerwoną czapkę trenera pokemon. Zwykle ubiera się w swoja ulubioną czerwoną bluzę oraz niebieskie jeansy. Na nogach nosi wygodne trampki, które nadają się idealnie do biegania. Jest średniego wzrostu chłopcem, który jest dość szczupły. W dzieciństwie dużo trenował dlatego nie stanowią dla niego problemu podróże nawet w bardzo nie przyjemnych warunkach.
Charakter postaci: Michael jest całkiem dojrzały mentalnie jak na swój wiek. Nauczony doświadczeniem nigdy nie podejmuje decyzji pochopnie, zawsze zastanowi się parę razy zanim dokona jakiegoś wyboru. Jest całkiem miłym i pogodnym chłopcem, w każdej sytuacji stara się dostrzec dobre strony. To całkiem odpowiedzialny człowiek, potrafi wsiąść na siebie odpowiedzialność za wszystko co zrobił. W kontaktach międzyludzkich jest przeważnie otwarty i bezpośredni, często wyraża swoje myśli wprost, bez ogródek co jest główna zaletą tego chłopca. O pokemonach wie całkiem dużo jak na swój wiek, potrafi je doskonale zrozumieć, zapewne dlatego że w dzieciństwie miał z nimi częsty kontakt, jest świadomy tego że pokemony to nie bezmyślne maszyny do walk, ale także maja swoje uczucia i myśli, dlatego stara się podchodzić do każdego pokemona inaczej, z uwagi na jego charakter.
Region: Kanto
Miasto Początkowe: Pallet Town
Starter: Bulbasaur
Historia: Jak to zwykle bywa, na początku był chaos! No może nie taki mitologiczny, ale spore zamieszanie jest, kiedy to dziecko przychodzi tak nagle na świat w świątecznym okresie, a tu na dworze zamieć i w ogóle pogoda taka, że uniemożliwia jakąkolwiek podróż. Więc co? Otóż Michael urodził się rzeczonego 24 grudnia, w godzinach późnowieczornych, w niezbyt cichym tego wieczora zaciszu domowym. I właśnie w takich warunkach pojawił się na świecie... Jednak zwykle narodzin się nie pamięta i zna się je jednie z opowieści innych, nie?
Wypadałoby więc przejść do jakichś momentów, które trzynastolatek ma możliwość jakoś znać, prawda? Pomijając fakt, że żyli sobie dostatnio, a niczego im nie brakowało, to wszystko było w porządku. Alabastia... Ich dom i ta wspaniała atmosfera w nim panująca. Niczego nie można było żałować! Wolne chwile spędzane na zabawie w ogrodzie, czy też pod czujnym okiem rodzicielki lub siostry blondaska. Gdzie natomiast był jego ojciec? Otóż znikał zwykle na dłuższe okresy w celach zarobkowych, aż pewnego razu zniknął po prostu... Tak na stałe... Niby z dnia na dzień... Wyruszył kolejny raz w podróż, jak to na kapitana statku przystało i nie wrócił. Tyle po nim widać, tyle słychać... Oczywiście rodzina próbowała go odnaleźć, ale raczej bez skutku. Zresztą zielonooki był wtedy zwyczajnym berbeciem w wieku zaledwie 4 lat, więc i pamiętać za wiele nie pamiętał o swoim rodzicielu, który za często czasu w domu też nie spędzał.
Wracając jednak do dziejów legalnego blondyna... Tak więc mniej więcej od wieku 4 lat wiódł swój żywot w niepełnej rodzinie, jakoś się zbytnio tym nie przejmując. W końcu po co płakać nad rozlanym mlekiem, zwłaszcza jeśli jest się otoczonym przez tyle przyjemnych rzeczy jak: kochający bliscy, czy też cudna parka Eevee należąca do jego mamy, która kiedyś tam dawniej, za młodu była koordynatorką. Dwa małe liskopodobne zwierzątka, z którymi mógł spędzać praktycznie cały czas. Co prawda jego mama miała teraz mniej czasu dla niego, ale mimo wszystko w ich domu panowała przyjemna, rodzinna atmosfera, a ponadto dzięki temu zacieśniły się nieco jego relacje z starszą siostrą. Mimo wszystko jednak, zamykanie się tylko na własny dom nie byłoby nudne, dlatego też właśnie ni to przypadkiem, ni to jakoś specjalnie poznał swoją sąsiadkę, a mianowicie ciemnowłosą dziewczynkę imieniem May, która tak jak on fascynowała się pokemonami. O tak! Tego mu było potrzeba! Osoby, z którą mógłby marzyć sobie i planować swoją podróż! Tym bardziej, że niedługo potem w takową wyruszyła jego siostra, co prawda odwiedzała ich co jakiś czas, jednak to tylko wzbudzało chęć wyruszenia własną ścieżką u blondaska, który jednak z nieznanych nikomu przyczyn nie wyruszył w wieku 10 lat, a raczej niedługo po swoich 13 urodzinach. Otóż powody mogą być różne... Lęk przed wyruszeniem? Nie... Raczej nie to... Bardziej chyba chodziło o niezbyt chętne pozostawienia rodzicielki samej w domu. Bądź co bądź jej ostatnie dziecko wybyłoby w świat! Jednak dlaczego akurat w tym momencie wyruszył w podróż? Prawdopodobnie dlatego, że parę dni wcześniej, znudzona i nieco podirytowana czekaniem na zielonookiego, w podróż wyruszyła jego najlepsza przyjaciółka, a gorszym być nie można, tak jak i łamać danego słowa, nie? Tak więc po wylewnych pożegnaniach i otrzymaniu odpowiednich porad dotyczących podróży, blondasek mógł ruszyć śmiało w drogę... Ale... Czegoś jeszcze mu brakowało? Tylko czego..? A tak! Jeszcze nie miał pokemona. Tylko skąd on go weźmie... A no z miejsca, do którego udaje się każdy po pokemona, czyli z laboratorium profesora. Jakby nie patrzeć, gdy dotarł na miejsce, czuł się dość... Przerażony? Tak... To chyba dobre określenie. Chociaż może raczej jego nastrój dało się określić słowami: "To mały krok dla człowieka, ale wielki krok dla ludzkości", a raczej bardziej dla pokemonów! W sumie wybór jak się okazało miał dość okrojony... Ale i tak... Nawet jak z 3 pokemonów zostały już tylko dwa... To którego wybrać? Najchętniej by wziął dwa, ale niestety trzeba było wybrać jednego i żadne błagania ani prośby nie wpłynęły na opinię pana profesora. No, ale mus to mus... I tak jedno spojrzenie... Drugie... Trzecia... I pustka w głowie, chociaż... Zielony bardziej do oczu by pasował, nie? Może to właśnie dlatego, a może to przez jego słodkie spojrzenie, ale wybór padł właśnie na niego! A teraz... Po opuszczeniu pokemonowego labo... Przygodę czas zacząć, nie? Jakieś cele poza dobrą zabawą? Chyba nie... No może dogonić May i zostać super koordynatorem, bo niby czemu nie? W sumie odznaki zdobyć też można... Prawda? A może... Może nawet gdzieś tam daleko odnajdzie swojego rodziciela... Kto to wie? Jeśli w ogóle opłaca się szukać... W końcu jeśli gdzieś sobie bytuje i jakby chciał utrzymać kontakt to dałby znać!
Cel: Dążenie do rozwoju swojej drużyny oraz przeżycie niezapomnianych przygód ze swoimi pokemonami.
Profesja: Trener
Prośby*: ---

Znalazłem wiele różnych wersji tego podania (autor niejednego "ucznia" się doczekał smile.gif), niemniej sądząc po stylu pisanych postów, najbardziej prawdopodobnym wydaje się niejaki Finny, którego podanie z innej strony jest pod tym linkiem:
http://www.pokemon-crystal.aaf.pl/finnian-vt1422.htm

No, ze dwa lata prawie to podanie ma smile.gif. Tak czy tak, pana Havoka trzeba było trochę podejść - i zapytałem go o wiek smile.gif. Odpowiedź:
CYTAT
Ma to jakieś znaczenie? 11 mam.

Finny lat miał 14. A nawet jeśli jednak nie on był tym prawdziwym autorem podania (w co wątpię), i tak wątpię w napisanie go przez 9-10-latka smile.gif.

Ten post został edytowany przez Bulbinek: pon, 20 paź 2014 - 20:06

--------------------

+Quote Post

5 Stron V  « < 3 4 5
Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Expand

Shoutbox

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wtorek, 23 maj 2017 - 12:50
AntyGaming.com | j-music | j-rock