Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj ) Kanał IRC ·

Reply to this topicStart new topic
Ogólna dyskusja kompetytytytywna
Kanonier
post pon, 17 lut 2014 - 14:24
Post #1

Grupa: Użytkownicy
Rare Candy: 3

Na początek taki ogólny temat na rozpoznanie czy będzie jakiekolwiek zainteresowanie tą trochę inną stroną gier Pokemon. Nie spodziewam się jakichś zażartych dyskusji jak na Smogonie, ale fajnie by było jakbym nie pisał tu w kółko sam ze sobą. A może ktoś się zainteresuje tematem, będzie chciał się dowiedzieć coś więcej i dołączy do dyskusji? Też byłoby fajnie, jakby coś to służę pomocą.

Piszcie tu zatem, jeśli macie jakiś ciekawy moveset dla swojego ulubionego pokemona, jeśli chcecie pochwalić się rankingiem na Showdownie, jeśli chcecie ponarzekać na niesprawiedliwą przegraną przez criticale, jeśli nie wiecie o competitive (przydałoby się jakieś polskie słowo na to) totalnie nic, ale chcecie się dowiedzieć. Generalnie każdy post będzie na wagę złota, bo użytkownicy tego forum nie są raczej zbyt uświadomieni w temacie. A jeśli się mylę - tym lepiej, pokażcie, że się mylę.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Yoshua
post pon, 17 lut 2014 - 17:51
Post #2

Rarararaririri
Rare Candy: 0

No ja się bawię niedługo w kompetetywy, z jakieś sześć miesięcy dla rozrywki. Ogólnie się na tych całych Smogonach nie wzoruję, wolę sam układać składy i se je potem ulepszać.

Grałem też z Tin Tałerowcami, ale przejebałem xDDD

--------------------

POKEMON EMERALD PL: GOTOWE
NASTĘPNY PROJEKT TBA

+Quote Post
Ness
post wto, 18 lut 2014 - 19:42
Post #3

nanomaszyny synu
Rare Candy: 34
Kontakt: nessparce@aqq.eu

swoimi wynikami sie nie pochwale, ale mam tutaj cos ulozonego dla clawitzera, thundery na klate bierze

polecam każdemu, subiektywnie stwierdzę, że nawet lepszy od Starmie(jeśli nie liczyć braku Rapid Spina)

+Quote Post
Enygma
post sob, 22 lut 2014 - 00:45
Post #4

Kontakt: 1907933 GG

CYTAT(Yoshua @ pon, 17 lut 2014 - 18:51) *
Grałem też z Tin Tałerowcami, ale przejebałem xDDD

Hehe Competitive to profil Tin Tower więc tam nie ma się co dziwić :)

Generalnie z polskim competitive jest SŁABO. Tak ze dwa lata temu świadomość ludzi w temacie i ogólne ogarnięcie było wyższe. Ściślej, może i teraz ilościowo więcej ludzi pyka, ale jakość tego jest mizerna (znajomość zasad się kłania).

Obecnie mamy dwa nurty competitive, oficjalny w postaci VGC czyli Double oraz fanowski którego ucieleśnieniem jest Smogon (największa poke strona o tematyce walk wifi jak atworzy zasady rozgrywek, dzieli poki na klasy itp). Smog skupia się głównie na walkach single 6-6, czyli klasyka. Sam preferuje oczywiście format fanowski bo jest wręcz tradycyjny i istnieje od lat (co nie znaczy że jestem przeciwnikiem VGC).
Ogólnie jak kogoś interesują podstawy Competitve ogólnie i jest ciekawy rysu historycznego jak to sie wszystko rozwijało przez te lata to można zalukać tutaj http://tintower.pl/guides/wprowadzenie

Ness, Clawitzera ciężko zestawiać ze Starmie bo to pok o innej roli w teamie, szybki ofensyw, podczas gdy Claw to raczej tank. Jeżeli dobrze Ci się nim gra zobacz na Mega Blastoise, to samo ability, taki sam moveset a statystyki wszystkie wyższe.

Robiłem kiedyś turniej walk Tin Tower vs Mews News i była to świetna zabawa. Jeżeli ogarnie się tu troche graczy to możemy też coś takiego zrobić. Tzn turniej na trzy fronty. Dawno, dawno temu, tak w 4 generacji byli tu przyzwoici gracze pamiętam :) Parę osób miało też kanały YT z walkami. Szkoda ze zamiast przybywać to tego ubywa obecnie, a w dobie symulatorów jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek.

http://www.youtube.com/watch?v=U7qA7hm8aSg...eature=youtu.be
Taka przykładowa, zawsze dodaje polską narracje.

Ten post został edytowany przez Enygma: sob, 22 lut 2014 - 01:23

+Quote Post
Kanonier
post sob, 22 lut 2014 - 11:05
Post #5

Rare Candy: 3

Fajnie wiedzieć, że i tutaj są jacyś bardziej ogarnięci w temacie ludzie. Powoli, krok po kroczku, może uda się rozkręcić ten dział.

Ja competitive'm zainteresowałem się dosyć dawno, jeszcze za czasów IV geny. Miałem przerwę, ale od jakiegoś roku znowu mocniej wsiąkłem w temat. Gram w Showdowna, właściwie tylko UU. Po wielu frustrujących podejściach wreszcie udało mi się sklecić dwa satysfakcjonujące timy i trochę się podciągnąć w ladderze. Na ten moment mam ranking 1436 i miejsce w top500, więc to już jakieś osiągnięcie.

Jakiś mały turniej byłby spoko, tylko nie wiem czy znalazło by się wystarczająco dużo osób. Są np. tu tacy, którzy grać potrafią i kumają competitive'a, ale są zbyt leniwi/wstydzą się/są mułami i nie chcą pograć na serio rolleyes.gif.

Ten post został edytowany przez Kanonier: sob, 22 lut 2014 - 11:07

--------------------

+Quote Post
Enygma
post sob, 22 lut 2014 - 13:06
Post #6

Ja zacząłem też w 4 genie i od tego czasu przerwy nie miałem. Gram Single OU czy to na konsoli czy na symulatorze geny 4-5-6. Walk turniejowych organizowałem sporo, największy turniej z okresu wakacyjnego bodaj to 42 osoby zatem nie jest źle. Choć zwykle jest to 12-16 (mówię o symulatorach, na konsolce zwykle 8-9 osób).
Obecnie mam w nowym systemie liczenia punktów n PS coś koło 1526 ale mój rekord to w poprzedniej punktacji w OU 5 geny 325 miejsce w światowym rankingu. Jest to najpopularniejszy tryb i przebić się wyżej w wysokich sferach jest juz ciężko, zatem cieszę sie z wyniku.
No i jak wspominałem, ogarnij kilka osób i turniej między forumowy możemy zrobić ;)

Ten post został edytowany przez Enygma: sob, 22 lut 2014 - 20:15

+Quote Post
Ness
post sob, 22 lut 2014 - 14:05
Post #7

nanomaszyny synu
Rare Candy: 34
Kontakt: nessparce@aqq.eu

CYTAT(Enygma @ sob, 22 lut 2014 - 01:45) *
Ness, Clawitzera ciężko zestawiać ze Starmie bo to pok o innej roli w teamie, szybki ofensyw, podczas gdy Claw to raczej tank. Jeżeli dobrze Ci się nim gra zobacz na Mega Blastoise, to samo ability, taki sam moveset a statystyki wszystkie wyższe.

I to racja, przyjrzę się później Mega Blastoisowi.
Zawsze wolałem tankowatych wojów, bo w przypadku szybkiego sweepera, zawsze ktoś może wyskoczyć z priority/choice scarfem i chuj strzela misterny plan. Mam Machampa z Dynamicpunch/No Guard i świetnie daje radę w OU. Słyszałem, że Conkeldurr i Breloom jest bardziej preferowany, jednakże ja osobiście wolę 100% confusion z wielką siłą.

Chociaż mam jednego szybkiego sweepera, Barbaracle z Shell Smash. Naprawdę daje radę.

+Quote Post
Enygma
post sob, 22 lut 2014 - 14:16
Post #8

Zobacz prosze na statystyki użyteczności poków w VI genie z końca mienionego roku, większość wiele się nie zmieniła http://tintower.pl/forum/showthread.php?tid=2708
Jak chodzi o szybkie ofensywy o nie zawsze jest czas na wyprowadzenie boosta by wymiatać. Twój Barbaracle by koksić musi sie dopakować, bo bazowo na wejście szybkością szału nie robi, a jest wymagana czasem do zamiatnia resztek teamu albo revangownia.

Mchampa też lubię. Conkeldurr jest popularny bo wytrzymalszy, ma większy power i ruch Knock Off ma teraz większą bazową siłe i jest cholernie upierdliwy bo usuwa nasz item.
Breloom zaś stracił lekko bo Spore nie działa już na inne poki typu Grass.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Expand

Shoutbox

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wtorek, 30 maj 2017 - 13:12
AntyGaming.com | j-music | j-rock