Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj ) Kanał IRC ·

Reply to this topicStart new topic
Pokemon Czerń/Biel, Projekt fanowskiego tłumaczenia gry
PikaKnight
post wto, 26 maj 2015 - 22:51
Post #1

Grupa: Użytkownicy
Rare Candy: 0

Dzień doberek,
Jestem PikaKnight, lecz ludzie nazywają mnie Profesorem Pokemon... Albo i nie ;)

Ale i tak chcę się z Wami podzielić informacjami o (już nie) nowym projekcie tłumaczenia Pokemon Black i White.

Z góry piszę. Jest to moje pierwsze tłumaczenie gry konsolowej , - na PC kiedyś współpracowałem (pod innymi nickami - niestety nie mam jak tego udowodnić ;)) nad kilkoma małymi tłumaczeniami.

Obecnie w 4 osoby pracujemy nad tłumaczeniem gry. Początowo bez nazw ataków, przedmiotów, ability - wszystko zostanie przetłumaczone na koniec, gdy już będzie wszystko pozostałe zrobione i przetestowane.

Obecnie posiadam zrobione tyle:
1) Zdumpowany z konsoli legalny rom gier - zarówno Black i White
2) Zrobiona polska czcionka (później może ją lekko poprawię ;) )
3) Wyciągnięty cały tekst w 625 plikach, z czego zostało do zrobienia jeszcze "tylko" 340 / 625 plików => Zrobione 285/625

["Nie trzyma itemu" zostanie zmieonione "Brak przedmiotu"]
[Wpisy z Pokedexu nie są jeszcze przetłumaczone - jest to 650 wpisów x 2 pliki ;) ]

Tekst tłumaczymy kolejnością, jaka jest w plikach tekstowych, a nie wg. fabuły - dwa pliki zostały celowo szybciej przetłumaczone, by pokazać, że coś się w temacie tłumaczenia już dzieje ;)

Jeżeli macie jakieś rady, propozycje - chętnie wszystko przeczytam, dodam do gry ciekawe propozycje.

Jak wiecie, tłumaczenie takiej gry to ogromna ilość pracy. Trzeba zarówno znać trochę uniwersum gry, czy mangi/anime, jak i potrafić streszczać zbyt długie teksty. Jeśli ktoś byłby chętny wspomóc troszkę przy tłumaczeniu - zapraszam do kontaktu:
a) na PW tutaj
b) na GG: 53847945
c) na maila: pkmnczern@gmail.com

Postęp tłumaczenia:
Etap I - tłumaczenie - 45,6%
Etap II - korekta - Coming soon
Etap III - beta testy - Coming soon
Etap IV - udostępnienie spolszczenia w pliku .ips do wszystkich - Coming soon
Go to the top of the page

+Quote Post
Rharixan
post pon, 12 gru 2016 - 08:55
Post #2

Grupa: Użytkownicy
Rare Candy: 0

Fajna inicjatywa :) popieram

--------------------
druk online polecam
Go to the top of the page

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Expand

Shoutbox

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wtorek, 23 maj 2017 - 12:50
AntyGaming.com | j-music | j-rock